Naudas līdzekļu ieguve biznesa uzsākšanai

Bieži vien lielākais kavēklis sava biznesa uzsākšanai ir naudas līdzekļi. It īpaši, ja plāno ražot preci nevis sniegt pakalpojumu, tad iespējams, būs vajadzīgs zolīds starta kapitāls. Naudas trūkums var būt iemesls tam, ka iecerētajai biznesa idejai tiek atmests ar roku. Taču, pirms mest plinti krūmos, izlasi par iespējām, kuras pieejamas jaunā biznesa veidotājiem.

Naudu piesaistīt biznesam var jebkurā posmā, vienalga vai jums ir tikai biznesa ideja, jau gatavs biznesa plāns vai, ja bizness jau ir uzsākts. Biznesa plāna izstrādei vajadzētu būt pirmajam mērķim. Arī tad, ja bizness jau ir gatavs, jo biznesa plānā tiek ietverta sadaļa par plānoto apgrozījumu. Tāpat, ja ideja ir tikai galvā, tad veidojot biznesa plānu, domas sakārtosies un būs iespēja aizdomāties mazliet tālāk, arī par lietām, kas pirmajā brīdī neienāk prātā un apsvērt visus izdevumus, kas saistīti ar plānoto biznesu.

Domājot par naudas ieguvi, pirmais, kas nāk prātā ir bankas aizdevumus, tomēr praksē redzams, ka bankas nelabprāt aizdod naudu jaunajiem uzņēmējiem. Parasti bankas ļoti rūpīgi izpēta biznesa plānu un ir gatava finansēt tikai ļoti perspektīvas biznesa idejas. Ko darīt pārējiem biznesa veidotājiem? Bez bankas pastāv arī citas finansēšanas iestādes – privātie investori, sēklas un riska kapitāla fondi.

Viens no variantiem ir biznesa inkubators. Tas nedod aizdevumus, taču ir liels atsvars un paīgs biznesa uzsākšanai, jo biznesa inkubators palīdz ar profesionāļu padomiem, grāmatvedības un mārketinga pakalpojumiem, kā arī piedāvā biroja telpu īri ar līdz pat 85% atlaidi. Bieži vien tas ir liels palīgs biznesa sākšanā, jo šīs lietas sastāda diezgan lielus izdevumus.

Tāpat jaunajiem ideju autoriem ir pieejamas daudzas atbalstu programmas, kas palīdz uzsākt biznesu un saņemt finansējumu. Pietam, finansējumu ir iespēja saņemt grantu veidā, kas nozīmē, ka to nav jaatmaksā. Viens no populārākajām tāda veida atbalsta programmām ir Altum. Jaunajiem uzņēmējiem tiek piedāvāts starta aizdevums, mikrokredīti, aizdevumi investoru finansētiem projektiem un citi.

Sēklas kapitāls ir finansējums, kas paredzēts jaunas biznesa idejas īstenošanai, te gan ir nosacījums, ka biznesa idejai jābūt inovatīva produkta radīšana, kas būtu oriģināla ideja, patentējama, ar strauju izaugsmi un eksporta iespējām. Lielākoties tie ir tehnoloģiju jomas produkti.

Populārākais finanšu ieguves veids jaunajiem uzņēmējiem ir privātais kapitāls. Privātais investors (dažreiz saukts par biznesa eņģeli) ir privātpersona, kurai ir finanšu resursi un interese investēt jaunās biznesa idejās. Pietam investori iegulda ne vien finanšu līdzekļus, bet arī pieredzi, kontaktus un sakarus. Dažreiz kontakti un sakari ir daudz svarīgāki par vienkāršiem finanšu ieguldījumiem.

Iespējas ir daudz, vajag tikai apņēmību un neapstāties pie pirmajām grūtībām. Internetā ir ļoti daudz informācijas un sāciet ar tās izpēti, lai gūtu pilnīgāku iespaidu par pieejamajām finansēšnas iespējām.