Kur investēt, lai gūtu peļņu

Patiess ir teiciens, ka nauda ražo naudu. Ja vēlies gūt lielāku peļņu, tad arī vairāk līdzekļus ir jāiegulda. Ja Tev ir brīvie līdzekļi, tad izlasi šo rakstu, lai uzzinātu, kur tos vari ieguldīt, lai nopelnītu vēl vairāk.

Investēšana ir naudas ieguldīšana komerciālā pasākumā ar mērķi gūt peļņu. Ir dažādi investīciju veidi – ekonomiskā, finanšu un ārvalstu tiešās investīcijas. Dažādi pētījumi rāda, ka atgūstoties no ekonomiskās krīzes cilvēki sapratuši uzkrāšanas nozīmi un ar vien stabilāk veido ietaupījumus. Tomēr, nozīmīgi, kur nauda tiek glabāta. To var glabāt skaidrā naudā, bankas kontā vai labākajā gadījumā noguldīt depozītos.

Ir novērots, ka cilvēkiem investēšana šķiet biedējoša un riskanta, viņi uzskata, ka tā naudu iespējams tikai zaudēt. Taču mūsdienās investēšana kļūst arvien vienkāršāka un iespējams, Tu to jau dari, jo, piemēram, investēšana ir arī pensiju 2.līmenis. Ir skaidrs, ka investēšana ir labākais veids, kā sasniegts ilgtermiņa mērķus.

Otra lieta, kas cilvēkus attur no investēšanas ir uzkats, ka tam nepieciešami lieli finanšu ieguldījumi. Tā nav patiesība. Sākt investēt vari ar mazām, bet regulāri atliktām naudas summām. Cilvēkiem lielākie ilgtermiņa mērķi ir automašīnas vai nekustamā īpašuma pirkšana un vienīgais risinājums šķiet, ka ir kredīta ņemšana. Taču padomā, kamēr aizņēmumi uzliek procentu maksājumus, tikmēr investīcijas pelna naudu.

Nākamais lielais solis ir saprast, kur un kad investēt, jo šis lēmums arī ietekmēs gūtos rezultātus. Bankās ir pieejamas anketas, kas palīdz cilvēkiem noteikt savu riska līmeni (riska toleranci) un atrast investīciju stratēģiju, kas piemērota konkrētā investora riska profilam un mērķiem. To palīdzēs izdarīt bankas konsultants investīciju konsultāciju laikā, bet to var paveikt arī patstāvīgi, izmantojot internetbanku. Tā ir lieliska iespēja, jo ar bankas palīdzību vari investēt dažādos vērtspapīros, akcijās un fondos pat ar maziem ieguldījumiem. Tā kā investēšana ir ilgtermiņa pasākums, tad, jo ilgāk tiek investēts, jo lielāka iespēja uz pozitīvu rezultātu. Tiek uzskatīts, ka investējot vismaz 15 gadus, pozitīva rezultāta varbūtība ir 100%, salīdzinājumam – investējot 10 gadus, varbūtība ir 94%.

Sākt ieguldīt vari ar nelielu naudas daudzumu (piemēram, 50 EUR), lai saprastu, vai investēšana ir tev piemērots finanšu instruments. Atceries, ka, investējot – pērkot akcijas, parāda vērtpspapīrus vai ieguldījumu fondu apliecības, tu vari gan nopelnīt, ja to vērtība pieaug, gan zaudēt, ja to vērtība krīt.

Tātad investēšana ir piemērota principā ikvienam, jo mūsdienās tā neprasa daudz naudas un ir padarīta tik vienkārša, ka nav nepieciešama liela pieredze vai spēja veltīt tai pārāk daudz laika. Tomēr ieteicams iesācējiem konsultēties ar speciālistiem pirms investīciju biznesa uzsākšanas, piemēram, ar bankas konsultantu, kurš palīdzēs atrast piemērotākos risinājumus.