Kā pieteikties aizdevumam vai kredītam

Pirms ņemt aizdevumu vajag apdomāt cik ļoti tas ir vajadzīgs, cik lielu summu vajag un vai neradīsies problēmas to atmaksāt. Pēc krīzes 2008.gadā cilvēki tomēr ir kļuvuši piesardzīgāki, jo “treknajos” gados, kredīti tika ņemti uz nebēdu un iestājoties krīzei, tos nespējot atmaksāt daudzi iedzīvotāji iekūlās vēl dziļākos parādos un dažreiz arī zaudēja savus īpašumus.

Kredīta ņemšanas mērķi var būt dažādi, tie var būt domāti ceļojumam, tas var būt patēriņa kredīts, kādas lielākas preces iegādei vai mājokļa remontam. Lielāki kredīti būtu auto vai jauna mājokļa iegādei, tāpat arī izglītības iegūšanai – studiju kredīts.

Ātrie kredīti kļuva populāri, jo tos ir viegli un ātri saņemt, visu iespējams noformēt internetā, atšķirībā no bankas kredītiem. Dažos gadījumos, tas ir mīnuss, jo cilvēki mirkļa iespaidā to paņem, tieši tāpēc, ka tas neaizņem daudz laika un nedod iespēju visu sīki pārdomāt. Taču ar ātrajiem kredītiem jaunu mājokli nenopirksi, tāpēc bankas kredīti ir saistoši tiem, kuri vēlas veikt lielāku un nopietnāku pirkumu, tas attiecas arī uz studiju kredītu. Pirmo reizi ņemot ātro kredītu, maksimāli iespējamā summa lielākoties var nepārsniegt 200 €, tāpēc tie vairāk ir kā atsvars brīdī, kad līdz algai ir par “īsu”.

Pieteikties ātrajam kredītam ir pavisam vienkārši. Sākumā jāizpēta pieejamie aizdevēji, Latvijā zināmākie un populārākiem ir smscredit.lv un vivus.lv. Lai pieteiktos aizdevumam, reģistrējies izvēlētā aizdevēja mājaslapā, norādi nepieciešamo informāciju (var tikt prasīta darba vieta un algas apmērs). Pirmo reizi reģistrējoties, Tev būs jāapstiprina savs bankas konts nosūtot 0,01 € uz pakalpojuma sniedzēja bankas kontu. Ātro kredītu sniedzēji piesaista klientus dodot pirmo aizdevumu bez procentu maksas. Ātro kredītu iespējams paņemt uz mēnesi vai maksimāli līdz 24 mēnešiem. Vidējā procentu atmaksas summa mēnesī ir 7,49%.

Lai saņemtu bankas aizdevumu, visērtāk ir doties uz pašu iestādi, taču pirms tam ir vērts internetā palasīt informāciju un banku piedāvājumus. Latvijā lielākās un populārākās bankas ir Swedbanka, Seb banka un banka Citadele. Banka piedāvā dažādus kredītu veidus un no tā arī būs atkarīgs kādi papīri nepieciešami uzrādīšanai bankā. Piemēram, ja vēlaties kredītu mājas būvēšanai, tad jums būs jāsagatvo mājas būvniecības projekts, tāme un būvatļauja. Studiju kredīts ir izdevīgs ar to, ka to jāsāk atmaksāt ne vēlāk kā 12 mēnešus pēc studiju beigšanas, tas nozīmē, ka studiju laikā, studentam nav paralēli jāstrādā, lai apmaksātu kredītu, par to var sākt domāt pēc studiju beigšanas. Lai pieteiktos šim kredītam, būs jāiesniedz šāda informācija – izglītības iestādes nosuakums, semestrī izmaksājamā summas daļa un studiju beigu gads un kāds dokuments, kas noslēgts starp student un skolu, kas apliecina, ka students tur mācās.