Investēšana un uzkrājumu veidošana izmantojot Swedbanku

Investēšana ir piemērota principā ikvienam, jo mūsdienās tā neprasa daudz naudas un ir padarīta tik vienkārša, ka nav nepieciešama liela pieredze vai daudz laika. Visas lielākās bankas, piemēram, Swedbanka, Seb banka un Nordea piedāvā veikt investēšanu akcijās, vērtspapīros un citur, lai klientam būtu iespēja gūt peļņu. Šajā rakstā apskatīsim Swedbankas sniegto piedāvājumu.

Ja Tev šķiet ērtāka konsultācija dzīvē, tad droši dodies uz tuvāko banku un aprunājies ar konsultantu, taču lielu informācijas apjomu var atrast arī bankas mājaslapā. Swedbanka piedāvā šādus pakalpojumus – pensiju 2.un 3.līmenis, krājkonti, fondi, uzkrājumi.

Domājot par nākotni un drošām vecumdienām labs variants ir pensiju 3.līmenis. Tas ir ilgtermiņa ieguldījums ar daudzām priekšrocībām. Tu pats vari izvēlēties kādu summu ik mēnesi iemaksāsi krājkontā. Ik gadu tev arī būs iespēja atgūt iedzīvotāju ienākuma nodokli. Šos ieguldījums tev būs iespēja saņemt sasniedzot 55 gadu vecumu un papildpensijas kapitāls ir mantojams, ja nu notikusi nelaime. Pieņemsim, ka ik mēnesi esi gatavs iemaksāt 30€ un veiksi uzkrājumus 20 gadus. Tas nozīmē, ka uzkrājums būs izveidojos 10840€, lai gan veiktās iemaksas būs bijuši 7200€, šajā laika posmā nopelnīti būs ap 4000€.

Otrs variants ir ieguldījumi fondos. Internetbankā ērti vari apskatīt un salīdzināt īstermiņa un ilgtermiņa rezultātu katram fondam, lai vari atrast visienesīgākos fondus, kuros ieguldīt. Ir gudri ieguldīt dažādos fondos, jo tā samazinās risks, ka kopumā vari ciest zaudējumus. Ieguldot fondos caur banku, Tev tai būs jāmaksā nelils komisijas procents par aktīvu pārvaldīšanu, lielākotiess tas nepārsniedz 2,33%. Tu vari izpētīt katram fondam riska statistiku un izlemt vai vēlies riskēt un, iespējams, gūt lielākus ieņēmumus, kas nozīmē, ka ir arī lielāka iespēja zaudēt, vai arī vēlies mazāku risku, mazākus ieguvumus, bet tomēr stabilu peļņu.

Swedbankas internetbankā ir iespēja iegādāties vērtspapīrus – akcijas, parāda vērtspapīrus un biržas tirgotos fondus. Iespējams iegādāties gan Latvijas, gan ārzemju uzņēmumu akcijas.

Tāpat kā vecāki domā par savu pensiju, ir jādomā arī par bērna nākotni. Swedbank piedāvā veikt uzkrājumu bērna nākotnei ar dzīvības apdrošināšanu. Šis uzkrājums paredz, ka bērns naudu varēs saņemt sasniedzot 18-21 gada vecumu. Minimālā ikmēneša summa ir 25€ un minimālais termiņš 5 gadi.

Ja nevēlies riskēt, tad naudu vari krāt krājkontā vai termiņdepozītā. Šajā gadījumā gada procentu likme aptuveni būs 0,03% salīdzinot ar investēšanu fondos, kur vari gūt gan 7%, gan 22% peļņu (atkarīgs no ieguldītā laika perioda un fonda). Krājkonta būtība ir tāda, ka ik mēnesi tiek iemaksāta konkrēta summa. Termiņdepozīta gadījumā tiek iemaksāta viena noteikta summa un noguldīta uz laika periodu no 1 mēneša līdz 5 gadiem ar gada procentu likmi 0,07%.